Samarbetspartners 2019

Följande företag har Fågelbro Golf & Country Club glädjen att samarbeta med under 2017 - kontinuerlig uppdatering!

Hålsponsorer 2019

Hål Företag  
1 Predictive Sales Consulting AB

 

2 Sabis AB FågelbroHus http://www.fagelbrohus.se/
3 Fazer Konfektyr http://www.fazer.se/produkter/chokladochgodisprodukter/
4 Breitling https://www.breitling.com/se-en/
5 Kanal 5 - Discovery Networks http://www.discoverynetworks.se/content/kanal-5
6 Wistrand http://www.wistrand.se/
7 Lavazza  
8 Ehn & Land http://ehnland.se/
9 Maxi Ica Stormarknad Nacka http://www.ica.se/butiker/maxi/nacka/maxi-ica-stormarknad-nacka-11005/start/
10 Planoform  
11 Casab Fasad & Bygg http://www.casabfasad.se/
12 Torvalla Bill  
13 Danica Pension https://www.danicapension.se
14 Enok - AIK  
15 Notar Sverige https://www.notar.se/kontakta-oss/kontor/12596/notar-sverige
16 GES Entreprenad AB  
17 Ramberg Advokater  
18 Akustikmiljö  

 

Dialect Business Center - Ny Golfbil & Vagnsponsor

Sponor på våra golfbilar och nya vagnar - Dialect Business Center. Vi hälsar Dialect Business Center välkomna till Fågelbro och ser fram emot ett långsiktigt samarbete.

För mer info besök: http://dialect.se/kundcenter/dialect-stockholm-ringvagen

 

Vi levererar it- och telekommunikation för små och medelstora företag och hittar alltid lösningar så att du kan arbeta

bäst där du är. Vi ser till att allt kan fungera ihop – oavsett tid, plats eller lösning.

 Med integrerade lösningar erbjuder vi dig säkra och effektiva arbetsplatser oavsett om du jobbar hemifrån, på kontoret eller i bilen.

Lösningarna innefattar bland annat mobil – och fast telefoni, molntjänster, dokument- och datatjänster, mötestjänster, installation och

support. Med stort engagemang och brett kunnande kan vi ta ansvar för helheten. Vi står också oberoende av marknadens leverantörer

och operatörer. www.dialect.se

 

Vindö Byggvaror AB - Sponsor av "Hyllan"

Undrar du var man får tag på lika snygg trall som på Hyllan? 

Visste du att Fågelbro har en riktigt bra bygghandel bara tio minuter från klubbhuset? Det slarvas en del med uttrycket ”en riktig brädgård” men det är just vad vi är: Här finns både hyvleri och tryckimpregneringsverk samt förstås ett komplett sortiment av allt du behöver för att bygga ditt hus. Vi är inte så bra på stekpannor och pelargoner, vi kan byggmaterial! Leveranser sker dagligen med egna lastbilar och vårt egna lastfartyg Hurtig Rut.

Du kommer till oss med bil genom att åka mot Sollenkroka: Anläggningen ligger cirka åtta kilometer efter Djuröbron. Följ skyltarna. Du kan även nå oss med båt från Kanholmsfjärden: Runda Skarpös norra udde och fortsätt in c:a 500 meter i Skarpösundet. Du ser vår kaj där viken vidgar sig. Välkommen!

För mer info besök: http://www.vindobyggvaror.se/

Breitling - Flaggor/Scorekort/Klockor

Vi är glada att Breitling sponsrar våra fina flaggor på 18-hålsbanan och klockor så vi kommer i tid till första tee och andra aktiviteter.

För mer info besök: http://www.breitling.com/en/

  

Övriga Sponsorer & Samarbetspartners

 

Bellmans Åkeri & Entreprenad AB - http://bellmans.se/

ALDAX AB - http://aldax.se/

Ricoh - http://ricoh.se/

Mix Megapol - Bauer Media Group AB - http://bauermedia.se/

Clarion Hotel Stockholm - https://www.nordicchoicehotels.se/clarion/clarion-hotel-stockholm/